Canlı maç izle
KAYMEK’ten miniklere ebru etkinliği

KAYMEK’ten miniklere ebru etkinliği

21 Aralık 2023

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim öğretim gören öğrencilere yönelik kurs ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra kültür ve sanata ilişkin etkinliklerle de öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) ebru sanatını öğrencilere tanıtmak için okulda etkinlik düzenledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KAYMEK, bu kez de ilkokul öğrencisi miniklere yönelik sanatsal etkinlik düzenledi. Geleneksel el sanatlarından olan ebru etkinliğinde ilkokul öğrencileri ile buluşan KAYMEK eğitmenleri, ebru sanatının tüm inceliklerini ve özelliklerini miniklere anlattı.

Şehit Jandarma Komando Er Hacı Aydıncı İlkokulu’nun öğrencileriyle ebru sanatı etkinlikleri yaparak ortaya rengârenk eserler çıkaran KAYMEK eğitimcileri, geleneksel el sanatlarını gelecek nesillere aktarmayı hedefleyerek, çocuklar için eğitici ve keyifli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Ebru sanatı etkinliğinde öğrenciler, birbirinden farklı ve güzel ebru çalışmasını yaparak geleneksel el sanatı olan ebruyu öğrendi ve etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Etiketler: